Co zrobić w obliczu bolesnego ząbkowania?

 Większość maluchów nie odczuwa specjalnie boleśnie wyrzynania się pierwszych ząbków. Wśród dzieci zdarzają się jednak przypadki, które są bardziej wrażliwe na ból i zwłaszcza tworzenie się siekaczy może być dla nich nieprzyjemnym doznaniem. Każdej matce serce się kraje, kiedy widzi jak jej maleństwo to przeżywa, warto więc odpowiedzić sobie na pytanie- jakie są domowe sposoby łagodzenia dolegliwości ząbkowania?

Warto zainwestować w gryzak gumowy. Łatwo utrzymać go w czystości, a dodatkowo można go włożyć do lodówki i schłodzić, co również może załagodzić ból u maleństwa. Gryzak ma na celu przyspieszenie przesuwania zęba w kierunku jamy ustnej, co kończy wszelkie niemiłe doznania związane z ząbkowaniem.

Na pewno jesteś ciekawa, jakie leki są bezpieczne dla twojego dziecka, które płacze z powodu wyrzynających się ząbków. W tej materii trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Przed zakupem zawsze patrz na skład chemiczny lekarstw, a najlepiej zapytaj o radę jakąś doświadczoną aptekarkę, która dobrze orientuje sie w temacie pielęgnacji małego dziecka. Generalnie medykamenty dzielimy na te działające miejscowo i te, które działają ogólnie. Pamiętaj tylko aby stosować leki jako ostatnią deskę ratunku, wtedy kiedy dziecko nic nie je, nie pije, nie ma ochotę na zabawę.

Kiedy ząbkowanie przebiega w niespokojny, odbiegający od normy sposób, warto skonsultować się z lekarzem. Silne zaczerwienie dziąseł lub ich opuchnięcie może być pierwszym objawem zropnienia zęba mlecznego, co może pociągnąć za sobą pewne negatywne konsekwencje, które w prostej lini prowadzą do chorób dzieci.

Podsumowując, kiedy widzisz, że zbliża się czas, kiedy twojemu dziecku zaczynają rosnąć zęby, bądź czujna. U większości dzieci ten proces przebiega bezboleśnie i bez większych problemów, jednak może się okazać, że jesteś mamą małego pechowca, który będzie musiał swoje przecierpieć zanim dołączy do dumnych posiadaczy pełnego uzębienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: